YEDAM İÇİN İLK İMZA ATILDI

YEDAM İÇİN İLK İMZA ATILDI

YEDAM İÇİN İLK İMZA ATILDI

YEDAM İÇİN İLK İMZA ATILDI

YEDAM İÇİN İLK İMZA ATILDI
Editor: Haber Botu
07 Nisan 2020 - 17:15


Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Öztekin’in seçim öncesi sözünü verdiği 53 proje arasında yer bulan Bağımlılıkla Mücadele Merkezi için Yeşilay ile işbirliği protokolü imzalandı. YEDAM adını alacak merkez, her türlü bağımlılıkla mücadelede etkin rol üstlenecek.

Projenin amacının bağımlılık yaratan maddeleri kullanan kişilerin  tedavi edilmesi, rehabilitasyonu ve topluma yeniden kazandırılmaları olduğunu vurgulayan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, ‘’ Bunun yanında önleyici çalışmaların yapılması, sosyal, kültürel, sportif etkinlikler gerçekleştirilmesi ve eğitim destek birimlerinin de işler hale getirilmesi sağlanacaktır.’’ dedi.

YEDAM yakın bir zaman içerisinde Kağıthanelilerin hizmetinde olacak.

YEDAM Bağımlılık Merkezi İşleyiş Modeli Nasıl Olacak?

YEDAM'da görev alacak psikologlar tarafından yüz yüze ve telefonla yapılacak görüşmeler ile bağımlı kişilere psikoterapi hizmeti verilecek. Alkol ve madde bağımlılığı başta olmak üzere kumar, teknoloji, sigara gibi her türlü bağımlılıkla mücadele edecek merkez aynı zamanda ekonomik, barınma, iş edindirme konularında diğer kurumlarla koordineli çalışarak kişilere sosyal destek olacak. YEDAM’da ayrıca bir de mobil ekip bulunacak. Bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı ve bir iyileşme danışmanından oluşacak mobil ekip, kişilerin evine ziyarette bulunarak; ihtiyaç ve çözümleri yerinde gözlemleyecek.


Kaynak: Kağıthane Belediyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum