MASKE DEVLETTEN KOLONYA BELEDİYEDEN

MASKE DEVLETTEN KOLONYA BELEDİYEDEN

MASKE DEVLETTEN KOLONYA BELEDİYEDEN

MASKE DEVLETTEN KOLONYA BELEDİYEDEN

MASKE DEVLETTEN KOLONYA BELEDİYEDEN
Editor: Haber Botu
07 Nisan 2020 - 19:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında herkese ücretsiz maske dağıtılacağını açıkladı. Açıklama tüm Türkiye'de memnuniyetle karşılanırken Kağıthane Belediyesi de bu süreçte vatandaşlara ücretsiz kolonya dağıttı.

Kağıthane sınırları içerisinde esnaflara, taksi, minibüs ve otobüs şoförleri ile pazaryerlerinde alışveriş yapan vatandaşlara toplam 15 bin adet kolonya dağıtıldı.Yanı sıra Kağıthane Belediyesi tarafından 65 yaş üzeri ve ihtiyaç sahibi 5 bine yakın aileye de; içerisinde kolonya, maske ve sabundan oluşan hijyen paketi desteğinde bulunuldu.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin böylesi uygulamaların dünyanın hiçbir yerinde görülmediğine dikkati çekerek; ''Bugün özellikle gelişmiş diye tanımladığımız batılı devletler, görüyoruz ki vatandaşını koronavirüse karşı yalnız bırakıyor. Bugün Amerika'da koronavirüse yakalanan bir kişi hastanede tedavi olabilmesi için onbinlerce dolar ödemek zorunda. Ülkemizdeyse vatandaşlarımız bedava muayene olabiliyor. Cumhurbaşkanımız son olarak maskeleri ücretsiz dağıtacaklarını açıkladı. Sosyal devletin gereği biz de Kağıthane Belediyesi olarak vatandaşlarımıza kolonya ve hijyen ürünlerini ücretsiz dağıttık. Ülkemiz yine zor zamanda bir ve beraber olmasını bildi. İnanıyorum ki bu zor zamanları devletimiz ve milletimiz el ele vererek kısa sürede aşacak'' dedi.


Kaynak: Kağıthane Belediyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum