KAĞITHANE NİSAN’DA RENGARENK OLACAK

KAĞITHANE NİSAN’DA RENGARENK OLACAK

KAĞITHANE NİSAN’DA RENGARENK OLACAK

KAĞITHANE NİSAN’DA RENGARENK OLACAK

KAĞITHANE NİSAN’DA RENGARENK OLACAK
Editor: Haber Botu
27 Ocak 2020 - 15:30

Kasım ayında başlanıp Ocak ayına kadar devam eden dikim işlemlerinin ardından Nisan ayıyla birlikte, doğanın tüm güzelliklerini ve renklerini içinde barındıran çiçekler Kağıthane'nin yeşiline renk katacak. Hasbahçe başta olmak üzere park ve mesire yerleri, köprü ve yol güzergahları lale soğanlarıyla buluştu. Yıl boyunca ayrıca 344 bin mevsimlik çiçek, 1.200 adet ağaç ile 18 bin adet çalı ve bitki türü dikimi yapıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin seçimden önce vatandaşlara Kağıthane’yi daha çok yeşille buluşturacaklarının sözünü verdiğini hatırlatarak; ‘’ Yeni Yeşil Alanlar, Yeşil Enerji Uygulamaları, Çevre ve Geri Dönüşüm Merkezi, Millet Bahçesi, Botanik Park, Yeşil Koridor gibi çevreyi ve doğayı korumaya yönelik çok önemli projelerimiz var. Bu projelerimiz vatandaşlarımıza kaliteli zaman geçirebilecekleri birer sosyal alan olmanın yanında; Kağıthane’nin havasının, suyunun, sokağının temiz kalmasına yardımcı olacak. Özellikle Nisan ayında tüm İstanbulluları, rengarenk çiçeklerin eşsiz güzelliklerini görmeye Kağıthane’ye davet ediyorum.’’ diye konuştu.

İstanbul'un en büyük mesire alanlarından biri olan Hasbahçe, toplam 600 bin adet çuha, sıklamen ve menekşeye ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkıyor. Nisan ayında lalelerin açmasıyla birlikte Hasbahçe’nin yeşiline bin bir çeşitte renk dahil olacak.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Laleleriyle meşhur olan Kağıthane, Evliya Çelebi'nin Seyahatname eserinde de kendine; ''Lale vakti Kağıthane’ye gelenlerin aklı perişan olur'' cümlesiyle yer bulmuştu.


Kaynak: Kağıthane Belediyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum