BELEDİYE ÇALIŞIYOR KAĞITHANE YENİLENİYOR

BELEDİYE ÇALIŞIYOR KAĞITHANE YENİLENİYOR

BELEDİYE ÇALIŞIYOR KAĞITHANE YENİLENİYOR

BELEDİYE ÇALIŞIYOR KAĞITHANE YENİLENİYOR

BELEDİYE ÇALIŞIYOR KAĞITHANE YENİLENİYOR
Editor: Haber Botu
25 Aralık 2019 - 13:15

Kağıthane’nin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından yoğun bir çalışma sergileniyor. Ana cadde ve ara yollarda asfaltlama, parke kaplama, yağmur suyu kanalı döşeme, perde duvar örümü, elektrik kablolarının yer altına alınması, merdivenli yol yapımı, bina onarımı ve restorasyon çalışmalarından oluşan geniş kapsamlı çalışmalar; ilçeyi fark edilir derecede yeniledi.

Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’nin göreve gelmesiyle 8 aylık süreçte yapılan çalışmalar; düzenlenen performans toplantısında ele alındı. Buna göre Kağıthane Belediyesi 2019 Nisan ve Aralık ayları arası 8 aylık dönemde 4 bin 750 ton asfaltlama, 110 bin metre kare parke taşı kaplama, 10 sokağa merdivenli yol, 120 metre yağmur suyu kanalı döşeme, 600 metre perde duvar örümü ve 4 bin 250 metrelik elektrik kablosunun yeraltına alınması çalışmalarını yaptı.

Kağıthane’de üstyapı çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Yakın zamanda Kağıthanelilerin hizmetinde olacak Maharetli Eller Çarşısı, Millet Kıraathanesi, Tarihi Saray Çamaşırhanesi Restorasyonu (Etkinlik mekanı olarak kullanılacak), Engelliler Gündüz Bakım Hizmet Merkezi, Çocuk Kütüphanesi ve Hasbahçe Mescidi ilçe sakinlerinin hayatlarına sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak. Yanı sıra Kağıthane Belediyesi ilçedeki okulların tamamının bakım ve onarımlarını gerçekleştirirken, Yayalaştırılmış Alışveriş Caddeleri projesi kapsamında Talatpaşa Mahallesi Aslangazi Caddesi ve Hamidiye Mahallesi Serdar Sokak’ta çalışmalar sürüyor.

 


Kaynak: Kağıthane Belediyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum